Pasaulį užkariavusi socialinių tinklų era diktuoja savo taisykles – atvaizdas veidrodyje jau tampa nebe toks svarbus palyginti su feisbuke ar instagrame paviešintomis nuotraukomis. Gerai atrodyti prieš kamerą nori visi, tačiau kol vienus gelbsti įvairūs naudojami filtrai, kiti net be jų atrodo nuostabiai.
Ką daryti, kad vaizdas nuotraukose džiugintų? Ką svarbu žinoti norint gerai atrodyti prieš kameras? Kokį makiažą rinktis? Kokių klaidų nedaryti? 15min pataria „Grimo akademijos“ vadovė, grimo dailininkė Elena Permogorskaya. Žemiau – keli triukai, padėsiantys paslėpti trūkumus ir išryškintai tai, ką turite gražiausio.
Žinokite ir iš anksto įvertinkite, kokiai progai renkatės makiažą. Planuojate fotosesiją? Filmuojatės televizijos laidoje? Į jus atsukta tik viena kamera, ar veidas matosi iš kelių skirtingų pusių? Ar aplink bus žmonių? Jei taip, kokiu atstumu vienas nuo kito vyks bendravimas? Koks bus apšvietimas – ar aplink bus natūrali dienos šviesa, o gal – teatro prieblanda? Nuo atsakymų į šiuos klausimus, priklauso, kokius bruožus vertėtų išryškinti, o kuriuos – sumaniai užmaskuoti.
Pirmas žingsnis siekiant tobulo makiažo – veido paruošimas. Pamaitinkite jį, palepinkite haliurono serumais, maitinamaisiais kremais, vitamino C ampulėmis. Nuo veido odos būklės priklauso galutinis rezultatas. Taip pat nepamirškite makiažo bazės, ji lemia trečdalį sėkmės.
Viena didžiausių klaidų – netinkamos kreminės pudros pasirinkimas, taip įprastai nutinka maždaug 80 proc. atvejų. Netinkama pudros spalva ar tekstūra gali apsunkinti veidą, suteikti jam nenatūralų atspalvį – tuomet ji ne maskuos, o išryškins trūkumus, be to – vizualiai sendins, atrodys nenatūraliai.
Svarbus ir sausos, birios pudros pasirinkimas, ją reiktų rinktis priklausomai nuo to, kokio efekto norima – matinės, sveikai blizgančios odos ir pan. Be to, čia svarbi taisyklė: kuo kreminė pudra tankesnė, tuo stipriau dengianti turėtų būti sausa pudra – pasirinkus per lengvą, ji neužfiksuos sunkios kreminės. Siekiamas efektas taip pat glaudžiai susijęs su tuo, kur makiažas bus demonstruojamas – natūralus, sveikai švytintis įvaizdis tiks, jei sukiositės tarp žmonių dienos šviesoje, jei teks pozuoti prieš kameras – veidui verčiau suteikti matiškumo.
Nepadauginkite taip vadinamo highlighterio – per didelis kiekis švytėjimo priemonių išdarko veido bruožus, atrodo nenatūraliai. Vaizdas nuotraukose jums kur kas labiau patiks, jei švytėjimo suteiksite tik tam tikroms zonoms.
Įvertinkite, ar jums tikrai reikalingas veido kontūravimas. Įvairios modeliavimo priemonės tinka tuomet, kai reikia suformuoti veido bruožus, paryškinti tam tikras veido linijas. Tačiau kontūravimo priemonės įprastai yra tamsių spalvų – jomis išformuotas veidas gerai atrodo pritemdytoje šviesoje darytose nuotraukose, tačiau siekiant natūralaus efekto, jų teks atsisakyti.
Nereiktų pamiršti paryškinti skruostų – jei ne kontūravimo priemonėmis, tai bronzantais ar rausvais skaistalais. Kitu atveju veidas primins baltą popieriaus lapą, kuriame ne tik nėra gyvybės, bet ir vaizdas vizualiai suplokštėja.
Labai svarbu tinkamai pasirinkti apšvietimą. Šviesa gali „suvalgyti“ net iki 30 proc. jūsų grožio ir trečdalį kosmetikos tiesiog „nukąsti“ nuo veido. Kitaip tariant, jei pozuosite prieš kameras, dažytis reiktų triskart ryškiau nei planuotumėte įprastai – tuomet nuotraukose ar vaizdo įraše atrodysite taip, kaip norėtumėte save matyti.
Taip pat labai svarbu suprasti, kaip koks apšvietimas gali padėti atrodyti gražiausiai. Jei fotografuojatės, atkreipkite dėmesį, iš kur krenta šviesa. Nuotraukos gražiausiai atrodo tuomet, kai ji krenta tiesiai, šiek tiek iš apačios, tačiau jokiu būdu ne iš viršaus. Šviesa iš viršaus sukuria daug įvairių šešėlių – tuomet po akimis atsiranda juodi ratilai, veidas praranda dailią formą, optiškai atrodo išsikreivojęs.
Nežinote, kaip pozuoti, kad taptumėte bent trumpam panašus į modelį? Keli triukai: veidą nukreipkite į šviesą, šiek tiek kilstelėkite galvą, nuleiskite žandikaulį, šypsokitės akimis ir vos lengvai praverkite lūpas. Žvilgsnis priklauso nuo fotosesijos – prie dalykinio stiliaus netiks plati šypsena, o prie valiūkiško – griežtas darbinis įvaizdis.
Jei fotografuojatės ne vienas – stenkitės atsistoti šalia panašaus į savo ūgį žmonių. Kitu atveju atsiradęs kontrastas iškraipys realų vaizdą: prie coliukės draugės atrodysite kaip milžinė, prie aukštaūgio krepšininko – tarsi nykštukas.
Tačiau svarbiausia – būkite savimi. Nereikia stengtis kopijuoti kitų – natūralumas ir jūsų unikalumas yra žaviausia, ką galima užfiksuoti nuotraukose. Nebijote būti išskirtiniai!
Šaltinis: 15min.lt