123RF.com nuotr. / Liūdna moteris vonioje

#grazibefiltro

6 populiariausi stereotipai, kurie griauna mūsų pasitikėjimą savimi

Visos moterys nori būti gražios, patrauklios, stengiasi atrodyti nepriekaištingai – jaunystės ir grožio kultas neišvengiamai paveikia kiekvieną. Tačiau būti gražiai – nereiškia vadovautis klišėmis. Neretai visuomenės primesti stereotipai turi neigiamą poveikį ir nepelnytai augina nepasitikėjimą – dėl figūros, dėl odos, plaukų, aprangos.

Tačiau nebūtina kasdien atrodyti taip, lyg nužengus nuo žurnalo viršelio.


Gyvenimas dvejuose kūnuose

Vasarą ištuštėję sporto klubai rudenį vėl plačiau atveria duris. O prasidėjus Naujiems metams daugelio pasižadėjimų sąrašą papildo įrašas apie lieknesnį ir dailesnį kūną. Sausį treniruočių salėse – tikras antplūdis, o kone kas antro lankytojo noras – paruošti kūną vasaros sezonui.

Kūno kultas tapo toks gajus, kad kasdienis gyvenimas tampa nuolatiniu pasiruošimu. Kodėl vasarai mums reikia naujo kūno? Kodėl tas pats kūnas, puikiai tikęs ir patikęs žiemą, nepridengtas penkiais drabužių sluoksniais atrodo nebepatrauklus?

Tarsi šaltuoju metų laiku esi tarsi prastesnė savo paties versija. Bet ar tikrai? Toks visuomenės formuojamas požiūris – absoliučiai toksiškas. Mes nesame tik tai, kiek sveriame, nesame apie papildomus kilogramus. Esame unikalios, įdomios, savitų patirčių ir išgyvenimų kupinos asmenybės, kurių kūnai tai susitraukia, tai išsiplečia. Ir nesvarbu, ar už lango vasara, ar žiema, kūno priežiūra pirmiausia prasideda nuo meilės jam. Ir sau.


Kas pasakė, kad dažytis – privalu?

Yra moterų, kurios nepriklausomai nuo to, kuo beužsiimtų, turi vieną nerašytą taisyklę – viešumoje niekuomet nepasirodys be makiažo. Jų veidas visuomet žėri bronzantais, tankios blakstienos siekia dangų, akį traukia paryškintos lūpos. Apie tokias damas juokais sakoma, kad jos ir šiukšlių nepasidažiusios neišneštų. Ir tokios frazės jų visai neerzina, net priešingai – vos ištaikiusios progą pasisakyti, patikina, kad kiekviena save gerbianti moteris net ir užsiimdama buities darbais, turi būti geriausia savo versija.

Tačiau ar tikrai norint atrodyti puikiai būtina dažytis? Ar grožis matuojamas naudojamų kosmetikos priemonių gausa? Ar būtina slėpti savo tikrąją nuotaiką norint kažkam patikti? Dažytis nėra privalu. Be to, natūralumas vėl grįžta į madą.

123RF.com nuotr./Moteris priešais veidrodį

Vyrams skirta kosmetika moterims netinka

Žinoma, priklausomai nuo priemonės, tai gali būti absoliuti tiesa, tačiau dažnesniu atveju tiesa tokia, kad užrašas „for man“ tėra marketinginis triukas. Ypač, jei kalbame apie tokias universalias priemones kaip dušo želė, šampūnas, rankų kremas ir pan.

Reklama transliuoja, kad šios priemonės skirtos vyrams, suprask – moterims nelabai ir tinka, joms reikia turėti savo dušo želė, šampūną, rankų kremą. O jie, ne paslaptis, dažniausiai kainuoja kelis kartus daugiau.

Rezultatas – emocinis, tačiau juk smagiau žinoti, kad būdama tokia graži ir prisižiūrinti, į tą grožį investuoji daugiau. O jei dar džiugina ne tik pati priemonė, bet ir jos įpakavimas, aptarnavimas, reklama – ką tie vyrai supranta… Tik ar ta investicija vertinga? Atidžiau patyrinėkite etikečių aprašymus ir apsvarstykite iš naujo.


Nešalinti plaukų – nemoteriška

Švelnios, glotnios kojos, depiliuota bikini zona, nuskustos pažastys – toks standartas tarp moterų šiandien jau tapo norma. Nes nedepiliuotas kūnas – ne moteriška, tik kas yra moteriška, jei tai – natūralus procesas?

Šiandien ribos tarp sąvokų moteriška ir ne moteriška vis labiau nyksta. Diskusiją vis labiau paaštrina į kovą stojančios feministės, apie tai garsiau kalba ir užsienio žvaigždės, jos nesigėdija socialiniuose tinkluose dalintis drąsiomis nuotraukos, nesibaimina aštrių komentatorių kritikos. Į madą ateina supratimas, kad tai, kas natūralu, turi būti priimta natūraliai. Be jokio nepatogumo jausmo ir slapstymosi, kad „tose“ vietose moterims plaukai neauga.


Mėnesinės – gėdinga

Kalbėdamos apie „tas dienas“ dalis moterų vis dar bando išvengti žodžio mėnesinės, o ieško jam kokios įdomesnės koduotės. Mėnulio dienos, menkės, pusseserės iš Raudondvario ar tiesiog reikaliukai – kaip tik nesugalvoja „tų dienų“ apibūdinti.

Apie mėnesines pačios moterys kalbasi tyliai ir dar tyliau apie tai pasako vyrams, tarsi tai būtų kažkas gėdingo, tarsi neegzistuotų nei PMS, nei pilvo skausmai, nei nevaldomas saldumynų poreikis. Tačiau visa tai – natūralūs procesai, kurie yra mūsų kūno dalis.


Senėjimą lemia genai

Netiesa. Viskas priklauso nuo to, kiek dėmesio skiriame veido ir kūno odai. Neretai dalis moterų nenaudoja jokio kremo ir tuo didžiuojasi, tačiau vėliau oda ima pati priminti apie bėgančius metus – negaudama pakankamai drėgmės ji ima vysti, formuojasi raukšlės. Todėl nepaisant genų ir jaunatviškos išvaizdos, drėkinantis, maitinantis kremas, apsauga nuo saulės turėtų būti privalomi kiekvienoje kosmetinėje.

Kruopšti kasdienė rutina nuo senėjimo procesų galbūt ir neapsaugo, tačiau juos gerokai sulėtina. Ir nors dalis brangių veido kremų tėra reklaminis masalas, odai reikia drėgmės ir kasdienės priežiūros.

123RF.com nuotr./Moteris

Šaltinis: 15min.lt

#grazibefiltro