Martyno Stankaičio nuotr./Projekto „#gražibefiltro“ dalyvės

#grazibefiltro

„BioSil“ kviečia švęsti moteriškumą

Augantis socialinių tinklų poveikis per pastarąjį dešimtmetį smarkiai išsikreipė grožio suvokimą. Filtrais pagražintose nuotraukose matoma skaisti oda, nepriekaištingi plaukai ir tobulai užfiksuota akimirka sudaro įspūdį, jog tai – kasdienybė, pasiekiama tik išrinktiesiems. Tačiau ar taip ir yra iš tikrųjų? „BioSil“ siūlo permąstyti, ką matome kiekvieną dieną, ir pažvelgti į tikrąjį moteriškumą iš naujo.


Kas yra grožis? Stebėdami filmus, reklamas, televizijos laidas ir socialinę mediją galime išvardinti tuziną šiuolaikinio grožio „simptomų“: pūstos lūpos, išraiškingų linijų kūnas, nepriekaištingai suformuoti plaukai. Svarbiausia, jog viskas būtų nugrimuota, išdidinta ir išblizginta. Estetinis tobulumas suvienodina moteris, o mados tendencijos dar ir įspraudžia į identiškus rūbus.


2021-siais startavęs „BioSil“ remiamas projektas „Graži be filtro“ ragino moteris pažvelgti į save ir paieškoti unikalių savo bruožų. Projekto dalyviai teigia, jog būtent nenugludinta, neužretušuota ir nenugrimuota asmenybė išsiskirs iš netikro tobulumo masės.


Netinkamos spalvos plaukai, nepriimtini kūno vingiai ar nepakankamo tono oda – kiek kartų esate save dėl to griaužusios? Nes kažkas kitas, o ne jūs pačios, nusprendė, jog tai neatitinka išsigalvotų standartų. Skamba nesąžiningai, tiesa?


Apie tai kalba ir projekto dalyvė Tautvilė: „Vaikystėje dėl savo plaukų ir strazdanų sulaukdavau patyčių, nes klasėje buvau vienintelė tokia. Buvau kitokia. Bet mano mama visą laiką mane skatino savo išskirtinumą mylėti ir su laiku aš tai pamilau. Dabar tai mano geriausias bruožas.“Dovilė, antroji „Graži be filtro“ projekto dalyvė, grožiu vadina ne vizitus pas plastikos chirurgus, o tai, kuo moteris spinduliuoja: „Tokio grožio, kokį suprantu aš, formulė būtų tokia: pirmą dėčiau gerą širdį ir meilės sau. Su meile sau ateina ir meilė pasauliui. Tuomet atsiranda mažiau pavydo. Viskas eina iš širdies. Dėčiau spindesį, švytėjimą. Jis irgi, visų pirma, eina iš vidaus. O kas eina iš vidaus, persiduoda ir į išorę. Nes kai tu gerai jautiesi ir esi laiminga, tai matosi, spinduliuoja. Tada jau nebesvarbu, nei tavo dantys, nei nesušukuotas antakis (juokiasi). Nes tu tiesiog spinduliuoji. Ir tai man yra pats gražiausias dalykas.“Grožis – individualus reiškinys, kurį sudaro ne tik išvaizda, bet ir tai, kaip žmogus jaučiasi, kuo gyvena bei kokiu požiūriu vadovaujasi realiame pasaulyje. Kviečiame mylėti save visapusiškai – skirti dėmesio natūraliai išvaizdai ir puoselėti sveiką kūną bei švarias mintis. Švęskime moteriškumą – ne tik šiandien, bet ir kiekvieną dieną!#grazibefiltro